Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Dziesięć krzaków marihuany na Ocicach. Policjanci zatrzymali 22-latka, który prowadził uprawę

24.09.2021 12:07 | 0 komentarzy | żet

Policjanci ujawnili 12 działek marihuany w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny. Ponadto stróże prawa natrafili krzaki marihuany, które rosły na pobliskim nieużytku.

Dziesięć krzaków marihuany na Ocicach. Policjanci zatrzymali 22-latka, który prowadził uprawę
Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to trzy lata więzienia - informuje Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odpowie za posiadanie i uprawę

- Kryminalni mieli informację, iż w jednym z mieszkań w Raciborzu przy ulicy Gdańskiej mają znajdować się narkotyki. Podczas sprawdzenia informacji stróże prawa w mieszkaniu ujawnili ponad 12 działek dilerskich marihuany - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Ponadto policjanci ujawnili na nieużytku w pobliżu ulicy Gdańskiej 10 krzaków marihuany.

Stróże prawa zatrzymali 22-letniego mężczyznę związanego z posiadaniem i uprawą narkotyków.

Przestępstwa narkotykowe w powiecie raciborskim

Policjanci oraz funkcjonariusze innych służb każdego regularnie ujawniają szereg przestępstw narkotykowych. We wrześniu tego roku wychowawca Zakładu Karnego w Raciborzu udaremnił próbę przemytu niedozwolonych substancji do osadzonego: Wychowawca z raciborskiego więzienia udaremnił próbę przemytu narkotyków. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W lipcu tego roku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki w mieszkaniu przy ul. Waryńskiego.  22 i 27-latek posiadali jedną działkę dilerską marihuany, 29 tabletek ecstasy oraz ponad 18 gramów substancji psychotropowej. Zobacz również: Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Grozi im do 3 lat w więzieniu.

W czerwcu policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał 51 krzaków konopi indyjskich, sprzęt do uprawy roślin oraz susz. Pisaliśmy o tym tutaj: Policjanci zatrzymali plantatora marihuany z Raciborza. 38-latek uprawiał konopie w trzech miejscach.

Była to kolejna akcja tego typu w powiecie raciborskim. 11 maja policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego, który wynajmował lokal przy ul. Bosackiej w Raciborzu. Policjanci zabezpieczyli wtedy 1200 działek dilerskich marihuany, 47 sadzonek konopi indyjskich, sprzęt służący do uprawy konopi oraz 2 tabletki zawierające MDMA.

29 kwietnia kryminalni z Raciborza zatrzymali prz ul. Pomnikowej 33-latka, który posiadał w mieszkaniu 510 działek amfetaminy (pisaliśmy o tym TUTAJ).

14 kwietnia policjanci zatrzymali 24-latkę, która posiadała w miejscu zamieszkania substancje psychotropowe, tabletki ecstasy oraz marihuanę. Śledczy ustalili, że kobieta nie tylko posiadała, ale również sprzedawała narkotyki (pisaliśmy o tym tutaj: 24-latka sprzedawała w Raciborzu psychotropy, ecstasy i marihuanę).

10 kwietnia policjanci zatrzymali 37-latka z Krzanowic, który uprawiał konopie i sprzedawał wytworzone z nich narkotyki. W miejscu zamieszkania krzanowiczanina ujawniono 13 krzaków konopi indyjskich, sprzęt do ich uprawy, a także susz, z którego można było przygotować 80 działek marihuany. Ponadto policjanci ustalili, że 37-latek sprzedał około 400 działek narkotyku (więcej informacji tutaj: Policjanci zatrzymali raciborzanina za posiadanie narkotyków).