Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Grzybiarze natrafili na ogień. Strażacy szybko opanowali sytuację

15.09.2021 10:31 | 0 komentarzy | żet

Pożar nie zdążył się rozwinąć. Strażacy ugasili ogień, a następnie sprawdzili pożarzysko kamerą termowizyjną.

Grzybiarze natrafili na ogień. Strażacy szybko opanowali sytuację
Niewykluczone, że przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szybka akcja

14 września o godz. 10.19 strażacy interweniowali w rejonie ul. Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Grzybiarze zauważyli niewielki pożar w lesie. Do akcji skierowano sześć zastępów strażaków, służby leśnej oraz policję.

- Od razu poderwano też dromadera (samolot gaśniczy - red.), jednak po przyjeździe na miejsce samolot zawrócono ze względu na niewielki rozmiar pożaru - mówi bryg. Roland Kotula.

Paliła się ściółka leśna na powierzchni kilku metrów kwadratowych. Strażacy ugasili ogień, przekopali ściołę, a na koniec sprawdzili miejsce kamerą termowizyjną.

Gaz w bloku, kolizja w Rudach, osy i szerszenie

Akcja w Kuźni Raciborskiej to jedna z kilku interwencji raciborskich strażaków z 14 września. O godz. 9.04 strażacy udali się na ul. Wandy w Raciborzu. Zgłaszający informowali o zapachu gazu, który miał być wyczuwalny w budynku. Strażacy oraz pracownicy pogotowia gazowego nie stwierdzili obecności gazu w atmosferze. Piszemy o tym tutaj:

Kolejna interwencja strażaków dotyczyła kolizji drogowej na ul. Szybki w Rudach. Zderzyły się tam samochód osobowy citroen c3 oraz motorower. Policjanci ukarali mandatem 81-letniego kierowcę citroena. Piszemy o tym tutaj:

Ponadto strażacy usuwali gniazda os i szerszeni w Górkach Śląskich (ul. Ofiar Oświęcimskich), Łubowicach (ul. Eichendorffa) oraz Raciborzu (ul. Widokowa).

Oprócz tego strażacy zmyli plamę ropy z jezdnię ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Przyczyną zdarzenia było uszkodzenie baku samochodu.

Czytaj podobne