Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Raciborscy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców

14.09.2021 14:11 | 1 komentarz | żet

Nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani w trakcie weekendu oraz w poniedziałek 13 września. Oprócz tego policjanci ukarali mandatami kierowców, którzy ignorowali czerwone światło w rejonie ulic Brzeskiej i Rybnickiej.

Raciborscy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców
Stróże prawa skontrolowali stan trzeźwości 762 kierowców. Zdjęcie ilustracyjne (arch. policja).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pijani kierowcy

Raciborscy policjanci przeprowadzili 13 września akcję "Trzeźwość". Wykryto 3 kierowców, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości.

- Rekordzista to 25-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego kierujący oplem, który został zatrzymany przez mundurowych na „podwójnym gazie” w Pietrowicach Wielkich na ulicy 1 Maja. 25-latek po przebadaniu na alkomacie w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjanci zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców w trakcie weekendu 10-12 września. Najwięcej "wydmuchał" 36-letni raciborzanin - 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna spowodował kolizję na ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy (11 września, godz. 10.25).

Sprawdzili, czy kierowcy nie przejeżdżają na czerwonym świetle

- Ponadto mundurowi z raciborskiej drogówki w godzinach porannych (13 września - red.) prowadzili nadzór nad sygnalizacją świetlną w rejonie ulic Brzeskiej i Rybnickiej pod kątem niestosowania się do sygnalizacji świetlnej przez kierowców. W trakcie działań stróże prawa ujawnili 6 wykroczeń, za które kierowcy zostali ukarani mandatami - dodaje nadkom. M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet