Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Seria alarmów bombowych w szkołach i przedszkolach powiatu raciborskiego

01.09.2021 09:35 | 0 komentarzy | żet

Wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego wpłynęły na skrzynki mailowe dziesięciu placówek oświatowych w powiecie raciborskim (m.in.: Nędza, Racibórz, Zabełków).

Seria alarmów bombowych w szkołach i przedszkolach powiatu raciborskiego
Strażacy interweniowali m.in. w Nędzy (fot. Iskra/FB/Racibórz 112 info 2).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozpoczęcie roku szkolnego z alarmami bombowymi w tle

1 września od godziny 7.18 strażacy i policjanci interweniują w placówkach oświatowych, do których dotarały e-maile o podłożeniu bomby.

- Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z tzw. alarmami kaskadowymi - mówi kpt. Mateusz Wyrba, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Czym jest wiadomość kaskadowa?

Alarmami kaskadowymi określa się wiadomości o tej samej treści wysłane do wielu odbiorców. Zdaniem ekspertów z Centralnego Biura Śledczego Policji, wiarygodność takich informacji jest bardzo niska. Od kilkunastu miesięcy wiadomości tego typu wpływają do setek instytucji na terenie całej Polski. Dotyczy to również naszego regionu.

Policja nie precyzuje, o które szkoły chodzi

Policja nie wskazuje, które placówki otrzymały te wiadomości. - Taka jest procedura - mówi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Ostatnio fałszywe wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych wpłynęły do szkół na zakończenie roku szkolnego. Wcześniej wiadomości wysłano w trakcie egzaminów maturalnych.

Czytaj podobne