Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

23-latka wjechała w latarnię

31.08.2021 09:55 | 0 komentarzy | żet

Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach.

23-latka wjechała w latarnię
Uszkodzona w wyniku kolizji latarnia zagrażała uczestnikom ruchu drogowego. (fot. Iskra/FB/Racibórz 112 info 2).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mandat dla sprawczyni kolizji

Do kolizji doszło 30 sierpnia około godz. 16.25 na ul. Reymonta w Raciborzu. Kierująca oplem vectra 23-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pas zieleni i uderzyła w latarnię. Na miejscu interweniowali strażacy w sile dwóch zastępów oraz policjanci.

- Kierująca wyszła z pojazdu o własnych siłach. Nie wymagała pomocy medycznej. Strażacy zakręcili zawór w butli LPG, odłączyli akumulator i uprzątnęli jezdnię - informuje kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Po strażakach do akcji przystąpili pracownicy pogotowia energetycznego, którzy zdemontowali uszkodzoną latarnię.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 tys. zł.

- 23-latka została ukarana mandatem karnym - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Pożar samochodu

30 sierpnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze w związku z pożarem samochodu na ul. Opawskiej w Raciborzu (godz. 14.00). Dym wydobywał się z otworów nawiewu w desce rozdzielczej renault scenic. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł. - Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było zwarcie instalacji elektrycznej - mówi Mateusz Wyrba z JRG Racibórz.

O godz. 19.17 strażacy-ochotnicy usunęli gniazdo owadów zagrażających mieszkańcom ul. Kosynierów w Raciborzu (Markowice).

Ostatnia interwencja polegała na ściągnięciu kota z dachu budynku przy ul. Londzina w Raciborzu (godz. 23.10). Zwierzę przekazano właścicielce.

Czytaj podobne