Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Pijany pieszy wbiegł pod samochód. Miał 2,5 promila alkoholu

30.08.2021 13:20 | 0 komentarzy | żet

48-latek będzie się tłumaczył ze swojego zachowania przed sądem.

Pijany pieszy wbiegł pod samochód. Miał 2,5 promila alkoholu
Ratownicy medyczni zabrali potrąconego mężczyznę do szpitala. Okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia około godz. 21.36 na ul. Reymonta w Raciborzu. - 48-letni pieszy przebiegał przez jezdnię w miejscu zabronionym, na łuku drogi nieopodal "Biedronki" i parku. Mężczyzna wtargnął pod nadjeżdżający pojazd - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Kierująca citroenem c2 45-letnia kobieta nie zdołała uniknąć kolizji z pieszym.

Na miejscu oprócz policjantów interweniowali również strażacy, którzy udzielili potrąconemu mężczyźnie pierwszej pomocy, a także ratownicy medyczni, którzy kontynuowali akcję ratowniczą. Zdecydowano się przewieźć 48-latka do szpitala. Tam okazało się, że mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

- Sprawca kolizji nie dostał mandatu, ale policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Wszystko dlatego, że 48-latek był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu - dodaje nadkom. Mirosław Szymański.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 1 500 zł.

Dodajmy, że 27 sierpnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze cztery razy. Trzy interwencje polegały na usuwaniu skutków ulewy, która przeszła przez Racibórz i powiat raciborski 26 sierpnia (pisaliśmy o tym tutaj: Rzeki błota spłynęły przez Pawłów, Pietrowice Wielkie i Racibórz. Wiatr uszkodził dach w Borucinie). Do tego zastęp ochotników usunął gniazdo owadów, które zagrażały mieszkańcom ul. Wolności w Budziskach (godz. 18.51).