Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Patrol

Nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem. Za jazdę po pijaku oraz brak uprawnień

28.07.2021 09:28 | 0 komentarzy | żet

Po sprawdzeniu 49-latka w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem. Za jazdę po pijaku oraz brak uprawnień
Ponad pół promila alkoholu miał 49-latek. Policjanci zatrzymali go do kontroli w Rudzie. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

49-latek stanie przed sądem

27 lipca około godz. 17.00 policjanci z Kuźni Raciborskiej interweniowali na ul. Leśnej w Rudzie (gmina Kuźnia Raciborska). Skontrolowali tam 49-letniego kierowcę audi.

- Po przebadaniu kierowca w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Nie była to jedyna wpadka tego dnia 49-latka, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

To kolejny nietrzeźwy kierowca na naszych drogach. Przypomnijmy, w sobotę 24 lipca nietrzeźwi mężczyźni spowodowali: kolizję w Gamowie (Nietrzeźwy 71-latek poczuł się "mistrzem kierownicy". Daleko nie zajechałoraz wypadek w Rzuchowie (Wypadek w Rzuchowie. Pijany kierowca citroena zajechał drogę motocykliście).

W całym 2020 roku policjanci z powiatu raciborskiego zatrzymali 89 kierowców oraz 23 osoby, które kierowały innymi pojazdami w stanie nietrzeźwości.