Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Patrol

Wypadek w Rzuchowie. Pijany kierowca citroena zajechał drogę motocykliście

26.07.2021 09:31 | 0 komentarzy | żet

30-letni kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu. Czeka go sprawa w sądzie. Odpowie za kierowanie pojazdem oraz spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

Wypadek w Rzuchowie. Pijany kierowca citroena zajechał drogę motocykliście
W wypadku ucierpiał motocyklista z powiatu wodzisławskiego. Na miejscu interweniowały służby z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego (fot. OSP Rzuchów).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pijany kierowca "zagapił się"

Do wypadku doszło 24 lipca około godz. 14. 30 na ul. Rybnickiej w Rzuchowie. Policjanci ustalili, że kierujący citroenem 30-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka 31-letniemu motocykliście z powiatu wodzisławskiego. Kierujący yamahą 31-latek doznał złamania ręki.

- 30-letni sprawca kolizji miał prawie 1,5 promila alkoholu

- informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Kierowca citroena odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Jeszcze jedno zdjęcie z miejsca zdarzenia (fot. Czytelnik).

Jeszcze jedno zdjęcie z miejsca zdarzenia (fot. Czytelnik).

- Przystąpiliśmy do zabezpieczania miejsca wypadku, kierowania ruchem, odłączeniu akumulatorów oraz do stabilizacji rannego poczym przekazaliśmy go ZRM - relacjonują przebieg działań na miejscu wypadku druhowie z Rzuchowa. Oprócz nich na miejscu interweniowali jeszcze strażacy z Łańc, Rydułtów i Raciborza, a także ratownicy medyczni oraz wspomniani już policjanci.

Widowiskowa kolizja z promilami w tle

Dodajmy, że tego samego dnia na drogach powiatu raciborskiego doszło do jeszcze jednego zdarzenia, którego sprawca był nietrzeźwy. Kierujący oplem 71-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w Gamowie (gmina Rudnik). Miał prawie 1,5 promila alkoholu. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

71-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Pisaliśmy o tym tutaj: Nietrzeźwy 71-latek poczuł się "mistrzem kierownicy". Daleko nie zajechał.

Seat najechał na tył citroena

Dodajmy, że w niedzielę 25 lipca na ul. Powstańców Śląskich w Zabełkowie doszło do kolizji drogowej. Kierująca seatem 48-letnia kobieta nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył citroena. Tym drugim samochodem kierowała 22-letnia kobieta. Obie panie były trzeźwe. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Trochę statystyki

W 2020 roku na drogach powiatu raciborskiego doszło do 937 zdarzeń drogowych (904 kolizji oraz 33 wypadków). Ponadto policjanci zatrzymali 89 kierowców oraz 23 osoby, które kierowały innymi pojazdami w stanie nietrzeźwości.