Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Patrol

Święto Policji w Raciborzu. Mundurowi uczcili pamięć zmarłych kolegów [ZDJĘCIA]

23.07.2021 13:00 | 0 komentarzy | żet

Uroczystość była okazją do uczczenia pamięci trzech zmarłych w tym roku policjantów. Tradycyjnie wręczono też akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Znaleziono również czas, aby podziękować za służbę policjantom, którzy przechodzą na emeryturę.

Święto Policji w Raciborzu. Mundurowi uczcili pamięć zmarłych kolegów [ZDJĘCIA]
Po uroczystości w raciborskiej komendzie insp. Łukasz Krebs wspólnie z nadkom. Jarosławem Gorzawskim wraz z mundurowymi złożyli znicze w miejscu spoczynku mł. asp. Kamila Kwaśniaka, asp. Michała Kędzierskiego oraz asp. sztab. Henryka Rzerzacza.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość zorganizowano 22 lipca. Po odsłuchaniu hymnu państwowego, minutą ciszy uczczono pamięć poległego w służbie aspiranta Michała Kędzierskiego oraz zmarłych w tym roku mł. asp. Kamila Kwaśniaka oraz asp. sztab. Henryka Rzerzacza.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs wraz ze swoim zastępcą nadkom. Jarosławem Gorzawskim wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe policjantom raciborskiej jednostki. W tym roku awansowano 54 policjantów: 1 w korpusie młodszych oficerów, 29 w korpusie aspirantów, 20 w korpusie podoficerów oraz 4 w korpusie szeregowych.

Uroczysta zbiórka była również okazją do podziękowania i pożegnania odchodzących w tym roku na emeryturę policjantów, w tym obecnemu na Święcie Policji Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych aspirantowi sztabowemu Sebastianowi Stańkowi za ponad 30 lat sumiennej i wzorowej służby pełnionej na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu raciborskiego.

Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się pełnym reżimie sanitarnym, bez udziału gości.

Życzenia komentanta z okazji Święta Policji:

Szanowni Funkcjonariusze, Pracownicy Cywilni Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu

Serdecznie dziękuję wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym garnizonu raciborskiego za całoroczny trud włożony w codzienną służbę i pracę.

Ten rok jest inny niż zawsze. Z powodu pandemii koronawirusa nie świętujemy w dużym gronie i bez zaproszonych gości z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jednak pomimo wielu trudności nie zapominajmy o tym, że 24 lipca jest naszym wspólnym Świętem.

Z okazji Święta Policji składam na Wasze ręce podziękowania za codzienną, pełną poświęceń i zaangażowania służbę dla poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu raciborskiego.

W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu kolejnych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, wytrwałości w realizowaniu powierzonej misji. Życzę bezpiecznych służb i szczęśliwych powrotów do domu.

Drogie Koleżanki i Koledzy, Wasze awanse i wyróżnienia przyjmijcie jako dowód zwieńczenia Waszej dotychczasowej służby.

Niechaj trudna i odpowiedzialna służba będzie zawsze źródłem satysfakcji i zadowolenia, a wszystkim Państwa działaniom towarzyszy ludzka przychylność i życzliwość.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, insp. mgr Łukasz Krebs

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet


Zobacz również: