środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Patrol

Czytelnik: Takie obrazki coraz częściej widuję w Rybniku

30.06.2021 13:52 | 5 komentarzy | acz

- Jako rodowity rybniczanin, zwracam się o pomoc i interwencję w sprawie oprychów i meneli, którzy mają opanowane do perfekcji, wylegiwanie się na wszelkich ławkach i innego rodzaju siedziskach w centrum miasta - pisze do nas rybniczanin.

Czytelnik: Takie obrazki coraz częściej widuję w Rybniku
Zdjęcie wykonane dziś przez naszego czytelnika pod rybnickim magistratem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nasz czytelnik wysłał nam zdjęcie, wykonane przed wejściem do UM Rybnik pod samym okiem zamontowanej tu kamery miejskiego monitoringu. - Nie muszę dodawać, że nie są to pachnący jaśminem i różą panowie (celowo z małej). W załączniku przesyłam idealny tego przykład, z dzisiejszego południa. Jak mawia przysłowie, najciemniej jest zawsze pod latarnią, żeby nie powiedzieć, że niedaleko pada jabłko... W taki oto sposób rybnickie służby dbają o porządek, tuż pod swoim nosem, udając, że problem lokalnych pijaczków nie istnieje. Tak dajemy przykład młodzieży - pisze nasz czytelnik.

O problem osób leżących na ławkach pytaliśmy rybnicką straż miejską już kilka miesięcy temu. Niestety boryka się ona od dłuższego czasu z brakami kadrowymi. - Niestety problem ten bardzo dotkliwie dotyka nasze miasto i jego mieszkańców. Z jednej strony mamy do czynienia z dramatem osób, którym z różnych względów w życiu się nie powiodło, z drugiej zaś problem alkoholizmu, zakłócania ciszy i spokoju publicznego oraz zaśmiecania. - Nasi funkcjonariusze dziennie podejmują interwencje w stosunku do osób bezdomnych w naszym mieście. Wiele z nich kończy się wywiezieniem takiej nietrzeźwej osoby do izby wytrzeźwień. Rekordziści trafiają tam nawet 2 razy na dobę. Z naszej strony możemy zapewnić, że patrole pojawiają się i będą patrolowały tego typu miejsca adekwatnie do posiadanych sił i środków - pisał wówczas Dawid Błatoń, rzecznik prasowy SM w Rybniku.