Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Pościg za piratem drogowym. Uciekał, bo nie miał prawa jazdy [AKTUALIZACJA]

11.06.2021 13:03 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 08:26

TEKST AKTUALIZOWANY

Obywatele Czech próbowali uniknąć kontroli drogowej. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że mężczyźni mieli mieć związek z narkotykami. Co na to policja?

Pościg za piratem drogowym. Uciekał, bo nie miał prawa jazdy [AKTUALIZACJA]
Zatrzymanie piratów drogowych na ul. Wiejskiej w Gorzycach. W akcji oprócz policjantów wzięli udział również strażacy, gdyż w aucie uciekinierów prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia (fot. Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dilerzy narkotykowi? Policja nie potwierdza

- W Zabełkowie na ulicy Powstańców Śląskich patrol raciborskiej drogówki w trakcie wykonywania czynności służbowych zauważył samochód marki Mercedes, którego kierowca popełnił wykroczenie w ruchu drogowym polegające na przejechaniu podwójnej linii ciągłej. Widząc to, policjanci postanowili zatrzymać kierującego i ustalić powód jego zachowania. Mundurowi niezwłocznie udali się w pościg za oddalającym się mercedesem, dając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się, na które prowadzący pojazd nie reagował - relacjonuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

W trakcie pościgu kierowca mercedesa popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowych. Ostatecznie pirat drogowy został zatrzymany na ulicy Wiejskiej w Gorzycach. To 32-letni obywatel Czech. Okazało się, że mężczyzna uciekał przed policja, bo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

- Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego 32-latka zadecyduje sąd - dodaje M. Szymański.

Jednocześnie rzecznik prasowy raciborskiej komendy dementuje informacje, jakoby kierowca mercedesa i jego pasażer mieli być dilerami narkotykowymi.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca około godz. 12.00.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo

Artykuł 178 b. Kodeksu Karnego stanowi:

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.