Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Dużo patroli, na szczęście mało przestępstw na pszowskich osiedlach

11.06.2021 12:59 | 1 komentarz | ska

Radni zapytali komendanta pszowskiego komisariatu o statystykę dotyczącą patroli i interwencji za 2020 rok oraz pierwszy kwartał bieżącego roku na terenie osiedli. Pytanie zostało skierowane po informacjach mieszkańców o niepokojących zdarzeniach, jak np. włamania do mieszkań.

Dużo patroli, na szczęście mało przestępstw na pszowskich osiedlach
W 2020 roku odnotowano 1125 patroli policyjnych na osiedlach w Pszowie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dużo patroli, na szczęście mało przestępstw na pszowskich osiedlach

W odpowiedzi na pytanie radnych zastępca komendanta Komisariatu Policji w Pszowie podkom. Cezary Koczy przedstawił odpowiednie wyliczenia. Radni pytali, ile patroli pieszych i zmotoryzowanych było obecnych na osiedlach w Pszowie w 2020 roku oraz w pierwszym kwartale bieżącego roku. Przez cały rok 2020 na terenie osiedli przeprowadzono łącznie 1125 patroli, w tym 30 zrealizowanych z funduszu wsparcia Policji. W tym roku natomiast do końca marca odnotowano 275 patroli.

65 przestępstw w 2020 roku

Wskaźnik interwencji domowych policjantów w 2020 roku wyniósł 136, natomiast w pierwszym kwartale tego roku już 45. Przestępczość na terenie osiedli, czyli zagadnienie, które najbardziej nurtowało radnych, w 2020 roku wyniosła 65 spraw, dotyczących głównie kradzieży i oszustw internetowych. W pierwszym kwartale 2021 roku naliczono 12 przestępstw.

Zakłócanie ładu w miejscach publicznych

Zastępca komendanta przytoczył również interwencje związane z miejscami publicznymi. To głównie spożywanie alkoholu i zakłócanie ładu i porządku. Ubiegły rok zamknął się liczbą 59 takich interwencji, natomiast trzy pierwsze miesiące bieżącego roku przyniosły na razie tylko 4 tego typu zdarzenia.

Statystyka patroli i interwencji może mieć wpływ na decyzje radnych w kolejnych miesiącach, dotyczących ewentualnego zwiększenia środków na rzecz patroli lub inwestycji w dodatkowe kamery monitoringu, o czym pisaliśmy niedawno na naszych łamach.