Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

Pijany raciborzanin postrzelił rowerzystkę z wiatrówki

07.06.2021 10:04 | 0 komentarzy | żet

- Za narażenie 32-letniej kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawcy grozi kara nawet do 3 lat więzienia - informuje raciborska policja.

Pijany raciborzanin postrzelił rowerzystkę z wiatrówki
Nadkomisarz Mirosław Szymański z wiatrówką, z której postrzelono 32-latkę.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Świadek zatrzymał "strzelca"

32-letnia rowerzystka została postrzelona w udo z wiatrówki. Strzelcem okazał się 44-letni raciborzanin. Mężczyzna został zatrzymany przez świadka. Wkrótce na miejscu zjawili się policjanci z prewencji. Wtedy też okazało się, że 44-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 3 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło 3 czerwca około godz. 22.45 przy ul. Rudzkiej w Raciborzu, nieopodal cmentarza.

Jak to jest z wiatrówkami?

Wiatrówki w Polsce są dostępne bez zezwolenia. W przepisach wyróżnia się jednak wiatrówki o energii pocisku poniżej 17 J (dżuli) oraz powyżej 17 J. Posiadanie tych pierwszych nie wiąże się z koniecznością rejestracji.

Wiatrówkę o energii pocisku powyżej 17 J trzeba zarejestrować. Aby to zrobić, należy wypełnić specjalny wniosek (wzór jest dostępny na policji). W procesie rejestracji koniecznie jest przedłożenie zaświadczenia o niekaralności oraz wyników badań (wzrok + psychotesty). Z takiej wiatrówki można strzelać tylko na strzelnicy.

Więcej informacji TUTAJ. Przystępnie opisują to również sklepy zajmujące się sprzedażą broni pneumatycznej (przykład TUTAJ).