Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

W piątek Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu. PSP zyska nowy sztandar

17.05.2021 16:49 | 0 komentarzy | ska

Już w najbliższy piątek 21 maja na wodzisławskim rynku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, rekompensujące niejako strażakom brak uroczystości z okazji dnia św. Floriana. Będą to wojewódzkie obchody Dnia Strażaka.

W piątek Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu. PSP zyska nowy sztandar
W tym roku w OSP Zawada odbył się skromny apel z okazji Dnia Strażaka. Na rynku w Wodzisławiu Śląskim natomiast 21 maja odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Wodzisławiu. PSP zyska nowy sztandar

- Mogę potwierdzić, że 21 maja o godz. 11.00 na rynku w Wodzisławiu Śląskim odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Wcześniej, o godzinie 9.00 odbędzie się msza w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim – zapowiada bryg. Jacek Filas, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim. Uroczystości będą połączone z nadaniem sztandaru Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim oraz promocją na pierwszy stopień oficerski strażaków z województwa śląskiego, którzy w tym roku ukończyli Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.

Ostatnie szlify przed uroczystością

W poniedziałek 17 maja odbyło się ostatnie spotkanie Społecznego Komitetu Sztandaru dla Komendy PSP w Wodzisławiu Śląskim. - Spotkanie pozwoliło zakończyć przygotowania przed piątkową uroczystością przekazania sztandaru - informuje senator Ewa Gawęda, która wraz z innymi parlamentarzystami i samorządowcami weszła w skład komitetu. 

Publikacja o pożarnictwie nieco później

Warto dodać, że w związku z tegorocznym nadaniem sztandaru wodzisławskiej komendzie, powstaje także szeroka publikacja o historii pożarnictwa w powiecie wodzisławskim. Jej autorem jest Sławomir Kulpa, dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, który zapowiada, że w książce pojawi się wiele nieznanych do tej pory faktów z historii samego Wodzisławia Śląskiego. Wydanie publikacji przesunięto na wrzesień, aby zawrzeć w niej również relację z uroczystości nadania sztandaru.

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP