Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Starszy namawiał, młodszy podpalał. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z pożarami stogów w powiecie raciborskim

17.05.2021 11:49 | 2 komentarze | żet

18-latek za namową 27-latka od kilku miesięcy miał podpalać stogi słomy. Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna, któremu śledczy zarzucają podżeganie do podpaleń, pełnił funkcje zarządcze w jednej z jednostek OSP na terenie gminy Pietrowice Wielkie.

Starszy namawiał, młodszy podpalał. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z pożarami stogów w powiecie raciborskim
Zatrzymani mężczyźni najpierw trafili do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu im zarzutów zostali objęci dozorem policyjnym.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Płonęły stogi słomy

- Raciborscy kryminalni namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z podpaleniami w gminie Pietrowice Wielkie. 18-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego za namową 27-latka przez kilka miesięcy podpalał stogi słomy. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd, grozi im do 5 lat więzienia - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Kikadziesiąt tysięcy złotych strat

Do serii podpaleń stogów słomy doszło w okresie od stycznia do kwietnia tego roku. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. - Kryminalni weryfikowali każdą zebraną w sprawie informację, przesłuchiwali świadków i sprawdzali różne wątki. Na podstawie zgromadzonych materiałów namierzyli i w miniony piątek (14.05.2021 r. - red.) zatrzymali dwóch młodych mężczyzn związanych z podpaleniami - dodaje M. Szymański.

Stróże prawa nie wykluczają kolejnych zatrzymań

Sprawą zajmie się sąd. Jak informuje policja, podpalaczowi i podżegaczowi grozi kara pięciu lat więzienia. Co więcej, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Czytaj podobne