Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

86-latek potrącił na przejściu dla pieszych 74-latkę

17.05.2021 10:24 | 0 komentarzy | żet

Piesza doznała rozległych obrażeń głowy. Stan zdrowia 74-letniej mieszkanki powiatu raciborskiego jest bardzo poważny.

86-latek potrącił na przejściu dla pieszych 74-latkę
Poważnie ranna kobieta została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. Rudy24.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kobieta potrącona przez kierowcę tico

Kobieta została potrącona rankiem 15 maja na ulicy Raciborskiej w Rudach, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych.

Policjanci wstępnie ustalili, że winę za spowodowanie wypadku ponosi 86-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który kierując daewoo tico z nieustalonej jak dotąd przyczyny potrącił kobietę.

Na miejscu oprócz policjantów interweniowali również strażacy (zawodowcy z Raciborza i Rybnika, miejscowi ochotnicy) oraz ratownicy pogotowia. Zdecydowano się wezwać na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranną 74-latką przeniesiono do śmigłowca, a następnie przetransportowano do szpitala.

Złamany kręgosłup

Dodajmy, że to nie jedyny poważny wypadek, do którego doszło w powiecie raciborskim podczas minionego weekendu. Rankiem 16 maja na ul. Mariańskiej w Raciborzu pijany obywatel Ukrainy wjechał samochodem w ogrodzenie.

Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń - ma złamany kręgosłup i rozbitą głowę. W wypadku ucierpiał jeszcze pasażer samochodu, który doznał urazu głowy oraz złamania obojczyka. Piszemy o tym tutaj: Pijany Ukrainiec wjechał w ogrodzenie na Mariańskiej w Raciborzu. Mężczyzna ma złamany kręgosłup.

Zajechał mu drogę

Do kolejnego wypadku doszło 16 maja około godz. 15.20 na ul. Rudzkiej w Babicach. Kierujący volkswagenem golfem 19-latek zajechał drogę 21-latkowi w kii. W następstwie wypadku obrażeń klatki piersiowej doznał 41-letni pasażer kii. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.Okoliczności oraz przebieg opisanych powyżej zdarzeń zostaną ustalone w toku policyjnych śledztw prowadzonych pod nadzorem prokuratury. Sprawcy zostaną osądzeni.


Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu Rudy24.pl.