Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

35-latek z Jastrzębia-Zdroju podejrzany o pedofilię i zatrzymany. "Pisał z 6 wabikami"

16.05.2021 10:57 | 0 komentarzy | ska

W sobotę 15 maja w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zatrzymania 35-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, podejrzanego o nakłanianie do kontaktów seksualnych nieletnich. Zatrzymanie miało miejsce po prowokacji przeprowadzonej przez łowców pedofilów z Elusive Child Protection Unit Poland. 

35-latek z Jastrzębia-Zdroju podejrzany o pedofilię i zatrzymany. "Pisał z 6 wabikami"
Łowcy pedofilów 15 maja dokonali zatrzymania obywatelskiego w Jastrzębiu-Zdroju. fot. Elusive Child Protection Unit Poland/Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

35-latek z Jastrzębia-Zdroju podejrzany o pedofilię i zatrzymany. "Pisał z 6 wabikami"

- Łowcy pedofilów dokonali w sobotę 15 maja w Jastrzębiu-Zdroju obywatelskiego ujęcia 35-letniego mężczyzny. Policjanci następnie zatrzymali mężczyznę. 35-latek ze względu na stan zdrowia trafił do szpitala psychiatrycznego i został oddany pod opiekę psychiatry - informuje asp. Halina Semik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Zabezpieczone nośniki podejrzanego

- Policjanci zabezpieczyli nośniki, na których mogą znajdować się treści (pedofilskie-red.). Zostały zabezpieczone do dalszych czynności - wyjaśnia Halina Semik. Teraz policjanci dokładnie zbadają sprawę, a zapewne do oceny stanu psychicznego podejrzanego zostanie powołany biegły. Podczas zatrzymania przez łowców pedofilów 35-latek zasłaniał się chorobą psychiczną, a nawet groził, że popełni samobójstwo. 

Wstrząsające relacje z prowokacji

Łowcy pedofilów zorganizowali prowokację, aby potwierdzić skłonności jastrzębianina. - Piotr pisał aż z 6 wabikami. Namawiał do masturbacji kredkami i papierem. Wysyłał zdjęcia penisa. Dziękuję komendzie Policji w Jastrzębiu Zdrój za wspamniała współpracę - czytamy na fanpage organizatorów prowokacji z Elusive Child Protection Unit Poland. 

Na granicy prowokacji

Warto dodać, że działania łowców pedofilów są mocno kontrowersyjne. Choć same zatrzymania obywatelskie są oczywiście zasadne, to już samo transmitowanie zatrzymania na żywo i przesłuchiwanie podejrzanego w miejscu publicznym może budzić duże kontrowersje. Zdaniem komentatorów, łowcy pedofilów działają na granicy prowokacji, a w przypadku ewentualnego uniewinnienia podejrzanego mogą przyczynić się do samosądu. Dlatego właśnie po każdym zatrzymaniu, czynności z podejrzanym prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy miejscowej komendy policji, którego celem jest weryfikacja przedstawionych dowodów i ewentualne skierowanie sprawy do prokuratury celem wydania aktu oskarżenia.