Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju pomagali po ulewach u sąsiadów. Przywieźli wydajne pompy

14.05.2021 11:17 | 0 komentarzy | ska

Zastępy strażaków z JRG Jastrzębie-Zdrój zostały zadysponowane po czwartkowych ulewach m.in. na teren powiatu wodzisławskiego, gdzie woda wyrządziła ogromne szkody. Strażacy pomagali m.in. w Rydułtowach. 

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju pomagali po ulewach u sąsiadów. Przywieźli wydajne pompy
Zastęp z JRG Jastrzębie-Zdrój z zestawem pompowym pomagał w Rydułtowach w powiecie wodzisławskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju pomagali po ulewach u sąsiadów. Przywieźli wydajne pompy

Po ulewie, jaka przeszła nad regionem, ogromne siły ratownicze zostały skierowane na teren powiatu wodzisławskiego. Wśród strażaków, którzy tam pomagali, znaleźli się również funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jastrzębiu-Zdroju. Obok strażaków m.in. z Zabrza, Bielska-Białej i powiatu wodzisławskiego, zostali oni zaangażowani w pompowanie wody. 

Nawałnica ominęła Jastrzębie

- Na terenie powiatu wodzisławskiego działał jeden zastęp z naszej jednostki, który pojechał z naszym zestawem pompowym - słyszymy w Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Strażacy pracowali m.in. przy ul. Orlovskiej i Bohaterów Warszawy w Rydułtowach.

Na szczęście w samym Jastrzębiu-Zdroju ulewa nie wyrządziła większych strat. Interwencje strażaków ograniczyły się do wezwań do przeciekających dachów. 

Dramat u sąsiadów

Na terenie powiatu wodzisławskiego ponad 500 zgłoszeń odnotowali 13 maja w wodzisławskiej straży pożarnej po gigantycznej ulewie, która przeszła nad regionem. Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu wodzisławskiego. W terenie działały 42 zastępy, łącznie ponad 200 strażaków z Komendy Powiatowej PSP i OSP. Działania w wielu miejscowościach są prowadzone także w piątek 14 maja.