Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Wywrócona ciężarówka zablokowała obwodnicę Żor. Cały ładunek na polu

13.05.2021 14:05 | 0 komentarzy | ska

Ciężarówka przewożąca piasek zjechała z drogi i przewróciła się na bok. Droga była zablokowana przez kilka godzin z uwagi na działania strażaków i innych służb.

Wywrócona ciężarówka zablokowała obwodnicę Żor. Cały ładunek na polu
Inspektorzy ITD odkryli, że kierowca jechał 7 godzin bez przerwy. fot. GITD
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wywrócona ciężarówka zablokowała obwodnicę Żor. Cały ładunek na polu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10 maja) w godzinach popołudniowych w Żorach. Kierowca ciężarówki zjechał na prostym odcinku drogi do rowu. Samochód przejechał przez chodnik, zniszczył uliczną latarnię i ostatecznie przewrócił się na prawy bok. Przewożony ładunek wysypał się na pole. Kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala.

7 godzin jazdy bez przerwy

- Aby usunąć przewrócony pojazd na miejsce zdarzenia przyjechał duży dźwig, który przeniósł wywrotkę na lawetę. Po podniesieniu pojazdu inspektorzy wraz z policjantami przystąpili do oględzin kabiny i samego pojazdu. Zabezpieczono wykresówkę znajdującą się w tachografie pojazdu. Z zapisów na wykresówce, wynikało że ostatnie 7 godzin przed zdarzeniem kierowca spędził w pojeździe nie odbywając żadnej przepisowej przerwy - wyjaśniają w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.

Sprawę wyjaśniają policjanci

Z kolei w trakcie oględzin ciężarówki stwierdzono zużycie ogumienia kół pojazdu, ubytki w bieżniku oraz różny bieżnik na kołach jednej z osi pojazdu. Wszystkie informacje inspektorzy ITD przekazali policjantom wyjaśniającym okoliczności zdarzenia.