środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Patrol

Desperat z Kuźni Raciborskiej trafił do szpitala w Rybniku

11.05.2021 09:35 | 0 komentarzy | żet

Strażacy, policjanci i ratownicy medyczni interweniowali w Kuźni Raciborskiej. Mężczyzna był w dobrej kondycji fizycznej, ale potrzebował wsparcia psychicznego.

Desperat z Kuźni Raciborskiej trafił do szpitala w Rybniku
Osoby o skłonnościach samobójczych z naszego regionu najczęściej znajdują pomoc w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Zdjęcie ilustracyjne (J.M. Sierańscy/Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Myśli samobójcze 36-latka

10 maja o godz. 22.57 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o próbie samobójczej, do której miało dojść przy ul. Kasztanowej w Kuźni Raciborskiej. Na miejscu okazało się, że 36-letni mężczyzna jest zdrowy fizycznie, ale wymaga pomocy psychiatrycznej. Ratownicy medyczni przewieźli go do szpitala w Rybniku.

Pożar, niewybuch i powalone drzewo

Dodajmy, że 10 maja strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze trzy razy. O godz. 4.55 ugasili pożar kontenera ze śmieciami przy ul. Czarnieckiego w Raciborzu. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Obyło się bez strat.

Około godz. 15.48 odebrano zgłoszenie o niewybuchu. Na niebezpieczną pozostałość po II wojnie światowej natrafił rolnik podczas prac polowych w rejonie ulicy Wyzwolenia w Łęgu. Niewybuch ma około 20 cm długości i 8 cm szerokości.  Z uwagi na rozmiar pocisku oraz odległość od zabudowań mieszkalnych, nie przeprowadzono ewakuacji mieszkańców. Najpierw dozorowali go strażacy, a następnie policjanci. Prawdopodobnie jeszcze dziś, 11 maja, pocisk zostanie zabrany przez saperów.

O godz. 20.00 druhowie z Rzuchowie usunęli drzewo powalone na jezdnię ulicy Rybnickiej.


 Nie odbieraj sobie życia! 

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli samobójcze, koniecznie skorzystaj z pomocy. Nie ma sytuacji bez wyjścia! Jest wiele osób, które chcą Ci pomóc. Warto zadzwonić na jeden z numerów specjalnych telefonów zaufania. Nikt nie dowie się o tym, że dzwoniłeś, a na pewno uda się w ten sposób znaleźć rozwiązanie Twoich problemów:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym: 116 123
  • Ogólnopolski Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Telefon zaufania Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach: 800 163 090
  • Telefon wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia": 800 120 002

Czytaj podobne