Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Prezydent Andrzej Duda jest wstrząśnięty śmiercią policjanta z Raciborza

04.05.2021 16:42 | 1 komentarz | żet

Z całej Polski płyną kondolencje dla bliskich mł. asp. Michała Kędzierskiego, który 4 maja 2021 r. został zastrzelony podczas pełnienia służby w Raciborzu. Głos zabrali m.in. Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Prezydent Andrzej Duda jest wstrząśnięty śmiercią policjanta z Raciborza
Nie ma zgody, aby ktokolwiek podnosił rękę na tych, którzy narażając życie służą społeczeństwu - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze (fot. Marek Borawski KPRP)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariusza Policji mł. asp. Michała Kędzierskiego. Zginął na służbie zabity przez bandytę. Nie ma zgody, aby ktokolwiek podnosił rękę na tych, którzy narażając życie służą społeczeństwu. Łącze się w bólu z Jego Bliskimi. Cześć Jego Pamięci!

- napisał na Twitterze Andrzej Duda, prezydent RP


Z głębokim żalem przyjąłem informację o śmierci policjanta, zastrzelonego podczas interwencji w Raciborzu. Oddał na służbie to, co miał najcenniejsze – życie. Cześć Jego Pamięci! Zapewniam, że Bliscy poległego policjanta zostaną otoczeni naszą opieką

- to słowa ministra Mariusz Kamiński (źródło: Twitter)


W Raciborzu zginął policjant na służbie w strzelaninie z kryminalistą. Sprawca został zatrzymany. Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego. Cześć jego pamięci!

- napisał pochodzący z Raciborza wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (źródło: Twitter)


Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi asp. Michała Kędzierskiego, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego pamięci!

- to komunikat Komendy Głównej Policji.

Zobacz również:

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości