Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Sąd: Zatrzymanie rybnickiego przedsiębiorcy było niezasadne

28.04.2021 16:18 | 4 komentarze | acz

Właściciel rybnickiego klubu, który otworzył w lutym mimo panujących obostrzeń, został zatrzymany bezpodstawnie - orzekł Sąd Rejonowy w Rybniku.

Sąd: Zatrzymanie rybnickiego przedsiębiorcy było niezasadne
Moment zatrzymania przedsiębiorcy (w czerwonej kurtce) w holu rybnickiej komendy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o rybnicki klub Face 2 Face, gdzie 30 stycznia doszło do starć gości klubu z policją. Tego dnia mimo restrykcji pandemicznych w klubie zorganizowano imprezę. Miały miejsce przepychanki z funkcjonariuszami, użyto m.in. ręcznych miotaczy gazu, pałek i granatów hukowych. Kilka dni później, właściciel klubu pojawił się z własnej woli na komendzie, aby złożyć zawiadomienie o naruszeniu przepisów przez interweniujących wówczas policjantów. W holu komendy doszło do zatrzymania przedsiębiorcy. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Właściciel klubu usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez stworzenie zagrożenia epidemiologicznego. Grozi mu za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sanepid nałożył na niego 60 tys. zł kary. Wczoraj Sąd Rejonowy uznał, że zatrzymanie było bezzasadne. - Moje zatrzymanie na komisariacie w momencie, gdy zanosiłem dowody przeciwko nielegalnemu wejściu policji i napaści na naszych gości było nielegalne i niezasadne. Pamiętajmy, że mamy konstytucyjne prawo do wolności - mówił po decyzji sądu właściciel rybnickiego lokalu. Jak zapowiada, teraz będzie domagał się odszkodowania za czas spędzony na policyjnym dołku. Śląska policja nie komentuje decyzji sądu do czasu otrzymania uzasadnienia.