Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Odurzony narkotykami 29-latek jechał przez Racibórz. Swoją nietrzeźwą przejażdżkę zakończył w... areszcie

26.04.2021 10:39 | 0 komentarzy | żet

Narkotyki w organizmie, narkotyki w samochodzie, do tego dwa zakazy kierowania pojazdami - policjanci nie podejrzewali, że wynik zwykłej kontroli przyniesie takie rezultaty.

Odurzony narkotykami 29-latek jechał przez Racibórz. Swoją nietrzeźwą przejażdżkę zakończył w... areszcie
29-latek trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Naćpany 29-latek zatrzymany na Drewnianej

25 kwietnia policjanci z Raciborza zatrzymali na ulicy Drewnianej kierującego roverem 29-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego.

Mężczyzna podczas rozmowy z mundurowymi wykazywał symptomy użycia narkotyków, co też po chwili potwierdziło badanie przeprowadzone specjalnym testem

- relacjonuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Następnie policjanci wprowadzili dane 29-latka do policyjnych systemów. Okazało się, że sąd dwukrotnie zakazał mu kierowania pojazdami mechanicznymi. Mimo to mężczyzna po raz kolejny wsiadł za kierownicę.

Co więcej, policjanci ujawnili przy mężczyźnie narkotyki.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, niestosowanie się do orzeczenia sądu oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu kara pięciu lat więzienia.

Kosztowny finał jazdy na zderzaku i pożar słomy

Podczas minionego weekendu w powiecie raciborskim doszło również do innnych zdarzeń, które wymagały interwencji strażaków oraz policjantów.

W Raciborzu-Markowicach doszło do zderzenia trzech pojazdów. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 25 tys. zł. Piszemy o tym tutaj: Tak się kończy jazda na zderzaku. W Raciborzu-Markowicach zderzyły się trzy samochody.

W Krowiarkach palił się stóg słomy (piszemy o tym tutaj: Pożar rano, pożar wieczorem. Strażacy napracowali się w Krowiarkach [ZDJĘCIA]).