Sobota, 19 czerwca 2021

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Motocyklista wypadł z drogi w Bukowie. "Był przytomny"

26.04.2021 10:20 | 1 komentarz | ska

W niedzielne przedpołudnie zastępy z OSP Lubomia i JRG Wodzisław, zespół ratownictwa medycznego oraz policja zostały zadysponowane do Bukowa na ul. Krzyżanowicką, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Motocyklista wypadł z drogi w Bukowie. "Był przytomny"
Do wypadku doszło na ul. Krzyżanowickiej w Bukowie w niedzielę 25 kwietnia. fot. OSP Lubomia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy po przyjeździe na miejsce ustalili, że motocykl znajduje się na poboczu. - 34-letni motocyklista był przytomny - informują strażacy. Z podejrzeniem złamania kości i ogólnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Strażacy zabezpieczyli i uprzątnęli miejsce zdarzenia.

Przy wypadku pracowali mundurowi z dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, jeden zastęp z OSP Lubomia oraz Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjanci. 

Było kilka wypadków

Warto dodać, że nie było to jedyne w ostatnich dniach zdarzenie drogowe w powiecie wodzisławskim. 21 kwietnia w Kokoszycach na skrzyżowaniu Pszowskiej i Młodzieżowej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, a 24 kwietnia w Radlinie na ul. Rymera zderzyły się aż cztery samochody. 

Akcja profilaktyczna 

W piątek 24 kwietnia policjanci z wodzisławskiej komendy przeprowadzili również w ramach akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" prowadzili wzmożone kontrole kierujących jednośladami, podczas których sprawdzali trzeźwość kierujących, wyposażenie i stan techniczny pojazdów. W trakcie działań stróże prawa ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących rowerami. O tym, jak ważne jest dbanie o prawidłowy stan techniczny swoich jednośladów, przekonał się kierujący motorem, który to mijając się z jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem, zgubił tablicę rejestracyjną, na skutek czego uderzyła ona w jadący prawidłowo pojazd. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał, a samo zdarzenia zakończyło się kilkoma drobnymi uszkodzeniami pojazdu.