Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Patrol

Pościg ulicami Rybnika. Policjant wskoczył za ściganym do rzeki

19.04.2021 10:57 | 1 komentarz | acz

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed mundurowymi, rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie ucieczki stracił panowanie nad jednośladem, wywrócił się i kontynuował ucieczkę pieszo wzdłuż rzeki Nacyny, po chwili wbiegając do niej. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych.

Pościg ulicami Rybnika. Policjant wskoczył za ściganym do rzeki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną sobotę, przed godziną 19.00 przy ulicy Kotucza patrol drogówki postanowił zatrzymać do kontroli motorowerzystę, który kierował pojazdem z niesprawnym oświetleniem. Mężczyzna udając, że zjeżdża z drogi we wskazane przez policjantów miejsce, w pewnym momencie „dodał gazu” i zaczął uciekać. Podczas ucieczki stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, wjeżdżał na chodnik i kontynuował ucieczkę ulicą Rudzką, Wierzbową, w kierunku Kotucza, gdzie ponownie zmienił kierunek jazdy.

Podczas próby „zgubienia” policjantów, wjechał na trawiasty teren, na którym wywrócił się i uciekał wzdłuż rzeki Nacyny, po chwili wbiegając do niej. Mundurowy wbiegł za uciekinierem do rzeki i tam zatrzymał go i obezwładnił. Okazało się, ze 40-latek był poszukiwany, motorower kradziony, a w jego kieszeni policjanci znaleźli skradziony dowód osobisty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.