Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Pożary i transport osób na szczepienia, czyli weekend strażaków z powiatu raciborskiego

29.03.2021 09:42 | 0 komentarzy | żet

W dniach 26-28 marca odnotowali kilkanaście interwencji. Większość z nich miała związek z epidemią COVID-19

Pożary i transport osób na szczepienia, czyli weekend strażaków z powiatu raciborskiego
Akcja strażaków w Chałupkach (fot. OSP Krzyżanowice/Facebook).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 26 marca strażacy-ochotnicy dowozili na szczepienia mieszkańców Nędzy, Gródczanek, Krowiarek oraz Cyprzanowa. Tego dnia strażacy z Raciborza ugasili również pożar śmieci składowanych w sąsiedztwie bloku przy ul. Ludwika. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

W sobotę 27 marca strażacy zostali zaangażowani w rozwiezienie środków ochrony indywidualnej, które trafiły do kościołów (Kuźnia Raciborska ul. Kościelna, Racibórz ul. Sempołowska, Mickiewicza, Kościelna, Pogrzebieńska, Modzurów, Pietrowice Wielkie ul. Raciborska, Tworków ul. Raciborska). Tego dnia strażacy interweniowali również w związku ze zgłoszeniem dotyczącym konieczności otwarcia mieszkania przy ul. Odpoczynkowej w Raciborzu (godz. 23.46), z którego lokatorem nie było kontaktu. W międzyczasie na miejsce przybył członek rodziny i otworzył ratownikom drzwi do mieszkania.

W niedzielę 28 marca strażacy ugasili pożar trawy w sąsiedztwie zabudowań gospodarczych w rejonie ul. Powstańców Śląskich w Chałupkach (godz. 14.46). Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych. Kolejna interwencja dotyczyła rzekomego pęknięcia stropu w budynku przy ul. Londzina w Raciborzu (godz. 15.53). Na miejsce przybył również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który nie stwierdził naruszenia konstrukcji budynku, a tym samym zagrożenia dla mieszkańców.

Dodajmy, że 29 marca strażacy z powiatu raciborskiego zdążyli już interweniować w związku z kolizją volkswagena passata i opla corsy na ul. Kozielskiej w Raciborzu (godz. 6.33). Podróżujące samochodami cztery osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 9 tys. zł. O godz. 7.47 strażacy-ochotnicy ugasili również pożar trawy na nieużytkach w rejonie ul. Szkolnej w Cyprzanowie. Również w tym przypadku prawdopodobnie doszło do podpalenia.

Czytaj podobne