Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Patrol

Dziewięciu kierowców przyłapanych "na podwójnym gazie" - efekt weekendowej akcji "Trzeźwość"

16.03.2021 08:04 | 0 komentarzy | art

W weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim prowadzili akcję "Trzeźwość", której celem było zwiększenie ilości kontroli stanu trzeźwości kierujących. W trakcie działań na terenie powiatu wodzisławskiego ujawniono dziewięć przypadków kierowania pod wpływem alkoholu.

Dziewięciu kierowców przyłapanych  "na podwójnym gazie" - efekt weekendowej akcji "Trzeźwość"
Policjanci przeprowadzili w miniony weekend akcję "Trzeźwość"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej komendy w ubiegły piątek i sobotę prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących na terenie powiatu wodzisławskiego. Pomimo apeli do kierujących i zaostrzonych przepisów, policjanci ujawnili aż dziewięciu kierujących, którzy jechali na podwójnym gazie".

Rekordzistą okazał się 23-latek, który kierował w Marklowicach pojazdem, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wśród dziewięciu przypadków stróże prawa ujawnili: 3 przypadki kierowania pojazdem i 1 przypadek kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości oraz 4 przypadki kierowania pojazdem i 1 rowerem w stanie po użyciu alkoholu.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę, gdy nie jesteśmy pewni co do swojego stanu trzeźwości.