Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Dachowania, pożary, zalana piwnica i tlenek węgla [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]

07.01.2020 09:30 | 0 komentarzy | żet

W dniach 3-6 stycznia 2020 r. strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziewięć razy, interweniując w miejscowościach Borucin, Krzanowice, Nędza, Pawłów, Racibórz oraz Wojnowice.

Dachowania, pożary, zalana piwnica i tlenek węgla [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa dachowania na tym samym odcinku drogi

3 stycznia strażacy dwukrotnie interweniowali w związku z dachowaniem samochodów marek toyota oraz opel na trasie Bolesław - Borucin. W obu przypadkach uczestnikami zdarzeń były kobiety. Więcej informacji tutaj: Dachowanie opla na trasie Bolesław - Borucin. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala [ZDJĘCIA], Dachowanie toyoty na trasie Bolesław - Borucin.

Trzecia interwencja tego dnia polegała na ugaszeniu pożaru śmietnika przy ul. Basztowej w Raciborzu (godz. 17.42).

Olej na jezdni i pożar na boisku

4 stycznia strażacy wyjeżdżali do akcji dwa razy. O godz. 12.42 ochotnicy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni ulicy Jana Pawła II w Nędzy, natomiast o  godz. 20.11 strażacy-ochotnicy ugasili pożar krzaków na boisku w Wojnowicach. Przypuszczalnie przyczyną powstania pożaru było podpalenie.

Lądowanie śmigłowca, czad na Ostrogu, zalana piwnica

5 stycznia to nieszczęśliwy wypadek przy ul. Słowackiego w Raciborzu (godz. 7.59), w następstwie którego poparzeniu uległo półtoraroczne dziecko. Przetransportowano je śmigłowcem do szpitala w Katowicach. Więcej informacji: Nieszczęśliwy wypadek w Raciborzu. Półtoraroczne dziecko uległo poparzeniu.

O godz. 21.25 strażacy interweniowali w mieszkaniu przy ul. Rudzkiej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla. Co prawda w mieszkaniu zgłaszającej kobiety nie potwierdzono obecności śmiertelnie groźnego czadu (lokal był już przewietrzony), jednakże sprawdzenie sąsiednich mieszkań wykazało obecność tlenku węgla w powietrzu. Na miejsce wezwano przedstawiciela administracji budynku, któremu zalecono wykonanie przeglądu przewodów kominowych i wentylacyjnych. Do czasu wykonania przeglądu strażacy odradzili lokatorom użytkowanie piecyków gazowych.

Ostatnia tego dnia interwencja polegała na wypompowaniu wody z zalanej piwnicy przy ul. Spółdzielczej w Pawłowie (godz. 22.21). Składowane w pomieszczeniu materiały uległy częściowemu zniszczeniu. Wartość strat materialnych oszacowano wstępnie na kwotę 7 tys. zł.

Pożar w Krzanowicach

6 stycznia strażacy przeprowadzili akcję gaśniczą przy ul. Morawskiej w Krzanowicach, gdzie doszło do pożaru wiaty. Pożar ugaszono, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Niewykluczone, że doszło tam do podpalenia. Więcej informacji: Pożar w Krzanowicach. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Czytaj podobne