Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Patrol

Śmierć na autostradzie. Pasażer wyleciał przez okno

27.11.2019 06:10 | 1 komentarz | acz

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na autostradzie A4. W wyniku zderzenia opla z samochodem ciężarowym pasażer corsy zmarł.

Śmierć na autostradzie. Pasażer wyleciał przez okno
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do wypadku doszło 26 listopada około godz. 6.00 na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. W rejonie węzła Murckowska zderzyły się dwa samochody. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący oplem corsą z nieustalonych przyczyn uderzył w bariery energochłonne, a następnie doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym jadącym w tym samym kierunku. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo trwającej reanimacji, 40-letni pasażer osobówki zmarł. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali mundurowi z komisariatu autostradowego w Gliwicach oraz katowiccy policjanci ruchu drogowego, którzy podczas oględzin miejsca zdarzenia użyli skanera 3d. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Na miejsce zdarzenia wezwano również patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy dokonali odczytu danych z tachografu pojazdu ciężarowego, a następnie sprawdzili normy dotyczące czasu pracy kierowców. Zabezpieczono dane o prędkości pojazdu, jakie zapisał tachograf i przekazano je śledczym.
(acz)