Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Patrol

Oszuści znowu nękają seniorów z Raciborza

09.04.2019 08:55 | 0 komentarzy | żet

- W ciągu ostatnich dni oszuści działający metodą „na wypadek, policjanta” znowu się uaktywnili próbując oszukać cztery seniorki z Raciborza, dzwoniąc na numery telefonów stacjonarnych - informuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu.

Oszuści znowu nękają seniorów z Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypominamy co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów:

Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną. Nie wdawajmy się w dyskusję z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś bliskiemu.

Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.

Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet