Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Patrol

Zostawił olej na gazie. Ewakuowano cały blok

27.03.2019 10:34 | 1 komentarz | acz

Dziś po północy w mieszkaniu przy ulicy Małopolskiej doszło do pożaru. Ewakuowanych zostało 22 mieszkańców budynku, a 6 osób zostało przewiezionych do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju i Żorach.

Zostawił olej na gazie. Ewakuowano cały blok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał kilka zgłoszeń, że z jednego z mieszkań na 1 piętrze wydobywa się dym, a w mieszkaniu było słychać wybuch. Jako pierwsi na miejsce przybyli policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy rozpoczęli ewakuację osób. Po chwili na miejsce przybyła straż pożarna, która kontynuowała ewakuację i rozpoczęła akcje gaśniczą.

Na szczęście pomoc straży pożarnej i policji przyszła na czas i wszystkie osoby zostały szybko ewakuowane z budynku, a ogień ugaszony. Z uwagi na silne zadymienie pomieszczeń i podejrzenie zatruciem tlenkiem węgla, do szpitala trafiło 6 osób. Łącznie ewakuowano 22 osoby oraz 2 psy w mieszkań przyległych. Łącznie w akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej, 3 zespoły ratownictwa medycznego, 4 patrole policji i patrol straży miejskiej.

Jak się okazało 31-letni właściciel mieszkania zasnął w lokalu zostawiając garnek z olejem na piecu. Mężczyzna zdołał wybiec o własnych siłach i został przewieziony do szpitala. Dokładne okoliczności pożaru, wyjaśniają kryminalni z jastrzębskiej komendy.

(acz)