środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Policja zatrzymała sprawców pobicia z Żor

11.03.2019 11:13 | 0 komentarzy | acz

Trzech mężczyzn w wieku od 22-23 lat odpowie za pobicie. W nocy z soboty na niedzielę zaatakowali oni 26-latka, który zatrzymał się ze znajomymi w restauracji przy popularnej "Wiślance".

Policja zatrzymała sprawców pobicia z Żor
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaczęło się od słownych zaczepek i awantury, a skończyło na szarpaninie i pobiciu. 26-latek został zaatakowany, gdy wraz z żoną i znajomymi zatrzymał się przed wejściem do restauracji. Wówczas to podjechał do nich samochód, z którego po chwili wysiadło trzech mężczyzn. To oni pobili 26-latka do utraty przytomności i zbiegli przed przybyciem policji.

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce zastali leżącego na ziemi 26-latka, a obok osoby udzielające mu pomocy, wkrótce na miejscu pojawiła się też karetka. Po rozpytaniu świadków zdarzenia policjanci ruszyli za sprawcami i błyskawicznie zatrzymali ich na terenie pobliskiej stacji paliw.

Napastnikami okazali się mężczyźni w wieku 22-23 lat pochodzący z Żor i Pawłowic, którzy w chwili zdarzenia byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u nich od 1,5 do blisko 2 promili alkoholu w powietrzu.

Na szczęście po przewiezieniu do szpitala i udzieleniu pomocy medycznej 26-latek został zwolniony do domu i skierowany do poradni specjalistycznej.

(acz)