Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Patrol

Najbardziej kolizyjne miejsca na Śląsku. Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków?

19.02.2019 13:00 | 0 komentarzy | d

Ponad 520 kolizji - takie żniwo w skali całego 2018 roku zebrało zaledwie 20 miejsc znajdujących się na terenie Śląska. W jakich lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać?

Najbardziej kolizyjne miejsca na Śląsku. Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji, na terenie województwa śląskiego w 2017 r. doszło do ponad 3,5 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało powyżej 1,5 tys. osób, a 246 zginęło. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność. Eksperci systemu Yanosik wzięli pod lupę obszar Śląska:

– Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w śląskich miastach. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie śląscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?

Katowice

Miejsce 1

W Katowicach na pierwszy plan kolizyjnego rankingu wysuwa się węzeł Roździeńskiego. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 217 kolizji.

Miejsce 2

Niebezpiecznie jest także na węźle drogowym Mikołowska łączącym Al. Górnośląską z ul. Mikołowską. Doszło tutaj do 132 wypadków.

Miejsce 3

Kolejnym kolizyjnym miejscem okazało się skrzyżowanie Drogowej Trasy Średnicowej, ul. Stęślickiego i ul. Grundmana. Zgłoszono tutaj 125 kolizji.

Miejsce 4

Tuż za „podium” znalazło się skrzyżowanie Drogowej Trasy Średnicowej, ul. Ściegiennego oraz ul. Żelaznej. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 108 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc Katowic zamyka rondo Ziętka. W tym miejscu doszło do 92 kolizji w skali całego 2018 r.