Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Patrol

Rozpędzone auto wjechało w radiowóz. Mundurowi z Krzyżanowic w szpitalu [ZDJĘCIA]

09.02.2019 13:20 | 6 komentarzy | mad

Zniszczony radiowóz i dwaj policjanci z Komisariatu z Krzyżanowic w szpitalu - to bilans wczorajszego wypadku. Kierowca forda mondeo z niewiadomych przyczyn w porę nie wyhamował i uderzył w tył służbowej kia ceed. - Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Życiu rannych policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo – przekazuje Mirosław Szymański, rzecznik prasowy raciborskiej policji.

Rozpędzone auto wjechało w radiowóz. Mundurowi z Krzyżanowic w szpitalu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborscy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na DK 78 w Zabełkowie. W piątek 8 lutego około 23.40 oficer dyżurny raciborskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem policjantów. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, kierując fordem mondeo, uderzył w tył oznakowanego policyjnego radiowozu kia ceed.

- Mężczyzna jechał DK 78 od Chałupek w stronę Olzy. Najechał na tył radiowozu, kiedy policjant zwolnił, aby bezpiecznie skręcić w lewo. Nie wiadomo dlaczego kierowca forda nie zauważył zwalniającego przed nim samochodu – mówi M. Szymański.

Stróże prawa, którzy znajdowali się w samochodzie, ze wstrząśnieniem mózgu i innymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierowca forda także został przebadany w szpitalu, ale jeszcze w nocy zwolniono go do domu.

źródło: KPP Racibórz, opr. (mad).

Czytaj podobne