Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Pijany "mistrz kierownicy" spowodował kolizję i... odjechał. Poszkodowany mu nie odpuścił

04.02.2019 11:40 | 0 komentarzy | żet

- Wczorajszego wieczora doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. Jeden z uczestników odjechał z miejsca zdarzania. Drugi kierujący ruszył za nim. Po przejechaniu kilku kilometrów ujął uciekiniera i powiadomił policjantów - informuje rybnicka policja.

Pijany "mistrz kierownicy" spowodował kolizję i... odjechał. Poszkodowany mu nie odpuścił
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sytuacja miała miejsce wczoraj (3 lutego), na skrzyżowaniu ulic Jana Kotucza i Rudzkiej w Rybniku. Chwilę przed godz. 19.00 doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem, skręcając w ulicę Rudzką, doprowadził do zderzenia ze skodą, której kierowca oczekiwał na zielone światło.

- Kiedy opel zaczął się oddalać, mężczyzna z drugiego auta pojechał za nim. Po przejechaniu kilku kilometrów ujął kierującego oplem. Pomógł mu przejeżdżający obok mężczyzna, który powiadomił policjantów o zajściu - relacjonują policjanci z Rybnika.

Patrol drogówki przebadał uciekiniera na alkomacie. Okazało się, że w jego organizmie są ponad 3 promile alkoholu. Mało tego, 58-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi. Opel został odholowany, a o dalszym losie kierującego zadecyduje sąd.

źródło: KMP Rybnik, oprac. żet