Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Patrol

Podpalenia, tlenek węgla i wyciek metanolu

22.01.2019 10:07 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionej dobry strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy, interweniując w Krzyżanowicach, Kuźni Raciborskiej oraz Raciborzu.

Podpalenia, tlenek węgla i wyciek metanolu
Interwencja strażaków przy ul. Piwnej w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 stycznia o godz. 9.12 strażacy udali się na ul. Wojska Polskiego, gdzie ugasili pożar kontenera na śmieci (wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 700 zł) oraz do bloku przy ul. Piwnej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla. Lokatorzy w porę opuścili mieszkanie. Strażacy potwierdzili obecność czadu w mieszkaniu. Śmiercionośny związek wydzielał się przy uruchomieniu łazienkowego piecyka gazowego.

Kolejne interwencje odnotowano w nocy. Najpierw o godz. 21.45 strażacy otrzymali zgłoszenie o wycieku metanolu z cysterny kolejowej w rejonie przejścia granicznego w Chałupkach. Wyciek był niewielki, a jego przyczyną było rozszczelnienie zaworu (dokręcenie zaworu wyeliminowało wyciek).

Następnie strażacy udali się do budynku wielorodzinnego przy ul. Moniuszki w Kuźni Raciborskiej, gdzie paliły się drzwi do jednego z pomieszczeń piwnicznych. Strażacy ugasili pożar i oddymili klatkę schodową. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 100 zł. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Ostatnia tego dnia interwencja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego przy ul. Mickiewicza w Krzyżanowicach (godz. 22.37). Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

Rankiem 22 stycznia strażacy udali się na ul. Jasną w Raciborzu, gdzie w jednym z obiektów uruchomiła się instalacja wykrywania pożarowego. Alarm okazał się fałszywy.

Czytaj podobne