Sobota, 29 stycznia 2022

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Patrol

Pożar taśmociągu w zakładzie Cobex, wypadek i dachowanie

07.01.2019 09:19 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w miejscowościach Ciechowice, Racibórz, Ruda Kozielska oraz Rudy. Szczegóły w raporcie poniżej.

Pożar taśmociągu w zakładzie Cobex, wypadek i dachowanie
Dachowanie na Przeryciu w Rudach (fot. Racibórz 112/Facebook)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rankiem 4 stycznia strażacy udali się na ulicę Gamowską w Raciborzu, gdyż w szpitalu uruchomił się alarm pożarowy. Okazało się, że w budynku dokonywano przeglądu instalacji i w trakcie tego przeglądu doszło do uruchomienia alarmu. Zdarzenie zakwalifikowano do kategorii alarmów fałszywych z instalacji wykrywania pożarowego.

Pożar w dawnym ZEW-ie

O godz. 19.07 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcyjnym przy ul. Piastowskiej w Raciborzu. Na terenie Cobexu (dawne zakłady SGL Carbon oraz ZEW) doszło do pożaru taśmociągu. Z ogniem próbowali poradzić sobie dwaj mężczyźni, jednakże ich działania nie przyniosły rezultatu. Strażacy ugasili pożar, a ratownicy pogotowia przebadali mężczyzn, który próbowali ugasić pożar. Podejrzewano, że mogli ucierpieć wskutek ekspozycji na dym, jednak okazało się, że wyszli ze zdarzenia cali i zdrowi. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było zatarcie łożysk. Spaleniu lub uszkodzeniu uległo łącznie około 50 metrów taśmociągu.

Wypadek i dachowanie

Ostatnia piątkowa interwencja strażaków dotyczyła wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Raciborskiej w Rudzie Kozielskiej (godz. 21.06). Na miejscu interweniowali policjanci, ratownicy pogotowia oraz strażacy-ochotnicy. Więcej informacji: Wypadek w Rudzie Kozielskiej. Kobieta w szpitalu.

5 stycznia o godz. 7.44 strażacy udali się na ulicę Przerycie do Rud, gdzie dachował hundai i30. Samochodem podróżowały trzy osoby. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń, a zdarzenie zakwalifikowano do kategorii kolizji drogowych.

Zwłoki w Odrze

6 stycznia strażacy interweniowali przy ul. Słowackiego w Raciborzu, gdzie w jednym z mieszkań lokatorzy wyczuli dym (godz. 11.55). Zdarzenie zakwalifikowano do kategorii alarmów fałszywych w dobrej wierze - zapach, który wyczuli lokatorzy najprawdopodobniej pochodził z dworu.

O godz. 14.37 strażacy zostali zaalarmowani o zwłokach w Odrze, na które natrafił wędkarz. Strażacy wydobyli ciało. Prokurator polecił zabezpieczyć je do sekcji zwłok. Więcej informacji: Strażacy wyłowili z Odry zwłoki mężczyzny.