Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Pijany kierowca uciekł po kolizji w Rydułtowach. Zostawił w aucie swoją dziewczynę

04.01.2019 11:10 | 2 komentarze | acz

3 stycznia wieczorem kierujący renault laguną spowodował kolizję drogową z innym pojazdem a następnie oddalił się z miejsca, pozostawiając na miejscu swoją partnerkę. Policjanci zastali 36-latka u niej w domu. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Pijany kierowca uciekł po kolizji w Rydułtowach. Zostawił w aucie swoją dziewczynę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Panujące warunki na drodze wciąż są bardzo niebezpieczne i choć kierowcy starają się dostosować technikę jazdy do aktualnej sytuacji na drogach wciąż dochodzi do zdarzeń drogowych. Wczoraj na drogach powiatu wodzisławskiego doszło do 12 kolizji w tym jedna z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

O godzinie 19.05 policjanci z ruchu drogowego pojechali na ulicę Raciborską w Rydułtowach, gdzie doszło do kolizji drogowej. Na miejscu oczekiwała na nich poszkodowana w tym zdarzeniu kierująca kia venga. Z jej relacji wynikało, że po godzinie 18.00 kierujący samochodem marki renault laguna chcąc skręcić w prawo w ulicę Czernicką nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg i uderzył w pojazd marki kia, którego kierująca stała na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na zmianę sygnalizacji świetlnej. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając na miejscu zdarzenia swoją partnerkę. Kobieta podała policjantom dane osobowe i adres zamieszkania partnera.

Mundurowi udali się do jego mieszkania ale go nie zastali. Następnie pojechali do domu jego partnerki, gdzie zastano sprawcę kolizji. 36-latka przebadano na zawartość alkoholu z wynikiem 2,5 promila. Mężczyzna oświadczył policjantom, że alkohol spożył dopiero gdy dotarł do domu, co wydaje się mało prawdopodobne zważywszy, że niedawno odebrano mu prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O losie mężczyzny zdecyduje wkrótce sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.