Czwartek, 24 czerwca 2021

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Patrol

Niewybuchy, pożary, wypadki i zuchwałe przestępstwa czyli rok 2018 na służbie w powiecie raciborskim

03.01.2019 07:00 | 0 komentarzy | acz

Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia, którymi służby z powiatu raciborskiego zajmowały się w roku 2018.

Niewybuchy, pożary, wypadki i zuchwałe przestępstwa czyli rok 2018 na służbie w powiecie raciborskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

STYCZEŃ

Potrącił policjanta

RACIBÓRZ. W nocy z 21 na 22 stycznia na ulicy Bosackiej w Raciborzu patrol drogówki próbował zatrzymać do kontroli opla vectrę, którego kierowca został rozpoznany przez jednego z mundurowych jako osoba z zatrzymanymi uprawnieniami do kierowania. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg w kierunku ulicy Cygarowej, gdzie właśnie na tej ulicy uciekinier zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Gdy policjanci wyszli z radiowozu i ruszyli w kierunku stojącego na poboczu pojazdu, kierujący nim 30-letni raciborzanin gwałtownie ruszył, uderzając lewą częścią zderzaka w nogę jednego z policjantów. Mundurowi kontynuowali pościg, który zakończył się na ulicy Elżbiety.

Wypadek w lesie

RUDY. 5 lutego przed godz. 8.00 na trasie Kuźnia Raciborska – Rudy kierujący ciągnikiem zjeżdżał z DW 425 do lasu. Wówczas zderzył się z nim kierujący volkswagenem passatem mężczyzna, który rozpoczął manewr wyprzedzania. Kierujący ciągnikiem mężczyzna z raną głowy trafił do szpitala.

Śmierć w pożarze

TWORKÓW. 18 lutego po godzinie 17.00 raciborscy strażacy zostali wezwani do pożaru domu przy ulicy Głównej w Tworkowie. Na miejsce skierowano zastępy z PSP Racibórz oraz okoliczne zastępy OSP. 75-letni mężczyzna dogrzewał się farelką w jednym z pomieszczeń. Od urządzenia zapaliła się pierzyna, którą był przykryty. Materiał tlił się i mężczyzna zaczadził się. Pomoc wezwała siostra 75-latka, która zobaczyła dym.

Z nożem na policjantów

RUDY. 18 lutego policjanci z Kuźni Raciborskiej interweniowali w Rudach. Zgłoszenie dotyczyło awanturującego się mężczyzny. Gdy przyjechali na miejsce, 74–latek zamknął się w pokoju i groził pozbawieniem życia swojej córce oraz policjantom. Funkcjonariusze nie byli w stanie uspokoić agresywnego mężczyzny. W związku z zagrożeniem, jakie stwarzał, mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Kiedy wyważyli drzwi do pokoju, 74-latek zaatakował ich nożem. Do pomocy przybył dodatkowy patrol z raciborskiej komendy, który pomógł obezwładnić sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Czytaj podobne