środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Patrol

Zderzenie dwóch busów na DK 45 w Bieńkowicach

11.10.2018 09:53 | 0 komentarzy | żet

Strażacy z powiatu raciborskiego trzy razy wyjeżdżali do akcji, interweniując w Bieńkowicach oraz Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas minionej doby (10 października) strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy. Pierwsza interwencja (godz. 5.54) dotyczyła fałszywego alarmu z monitoringu pożarowego przy ul. Podwale w Raciborzu.

Drugie zdarzenie odnotowano na ulicy Raciborskiej w Bieńkowicach. Kierujący fiatem scudo 60-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go peugeota boxera i najechał na tył tego pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy użyciu narzędzi hydraulicznych rozłączyli pojazdy, udzielili też pomocy pasażerce jednego z samochodów. Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policjantów do kategorii kolizji drogowych. Kierujący fiatem mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Trzecia i ostatnia tego dnia interwencja strażaków dotyczyła podejrzenia uwalniania się tlenku węgla w budynku przy ul. Kościuszki w Raciborzu (godz. 19.12). Gdy strażacy przyjechali na miejsce, lokatorka mieszkania przebywała już na zewnątrz. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej. Strażacy potwierdzili obecność czadu w mieszkaniu. Do uwolnienia się śmiercionośnego związku doszło prawdopodobnie w wyniku cofki dymu z pieca c.o. Strażacy przekazali miejsce zarządcy budynku, zalecając kontrolę przewodów kominowych.

Czytaj podobne