Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Patrol

Zderzenie skody ze scanią. Trzylatek trafił do szpitala

10.10.2018 09:03 | 0 komentarzy | żet

Strażacy, ratownicy pogotowia oraz policjanci interweniowali wczoraj (9.10.2018 r.) na ulicy Rogera w Rudach, gdzie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Zderzenie skody ze scanią. Trzylatek trafił do szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas minionej doby strażacy wyjeżdżali do akcji dwa razy. Pierwsza interwencja to ul. Rogera w Rudach (godz. 12.54), gdzie kierujący scanią 62-latek najechał na tył osobowej skody. Zaalarmowano pięć zastępów strażaków, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Samochodem osobowym podróżowały cztery osoby: trzy kobiety oraz 3-letni chłopiec. Dziecko skarżyło się na ból głowy i zostało przewiezione do szpitala. Na szczęście nie odniosło poważnych obrażeń.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tys. zł. Zdarzenie zostało zakwalifikowane do kategorii kolizji drogowych. Kierujący scanią 62-latek został ukarany mandatem karnym za niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Tego dnia strażacy interweniowali jeszcze na ul. Różyckiego w Raciborzu. Zostali poproszeni o otwarcie mieszkania, którego lokatorka nie dawała oznak życia. Strażacy dostali się do lokalu po drabinie. W środku nie zastali nikogo. Po kilku minutach na miejscu zjawiła się lokatorka mieszkania. Kobieta wracała z zakupów.

10 października strażacy zdążyli już interweniować przy ul. Podwale w Raciborzu, gdzie w jednym z obiektów uruchomiła się instalacja wykrywania pożarowego. Alarm okazał się fałszywy.


zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl