Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Patrol

Niewybuch, seria pożarów i renault w rowie [RAPORT STRAŻAKÓW]

08.10.2018 11:42 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego mieli pełne ręce roboty. Interweniowali w miejscowościach Brzeźnica, Chałupki, Kobyla, Krowiarki Ligota Książęca oraz Racibórz.

Niewybuch, seria pożarów i renault w rowie [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolizja, kot, gaz i seria pożarów

Piątek 5 października rozpoczął się dla raciborskich strażaków od interwencji na ulicy Głównej w Kobyli (godz. 12.52), gdzie w wyniku nieprawidłowo przeprowadzonego manewru wymijania doszło do kolizji opla zafiry oraz daewoo matiza. Kierujący zafirą 18-latek został ukarany mandatem karnym. 27-latka z matiza trafiła do szpitala, jednakże nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

O godz. 17.49 strażacy udali się na ulicę Słowackiego w Raciborzu. Uwolnili tam kota, który utknął pomiędzy oknem a futryną. Następna interwencja to ulica Asnyka w Ligocie Książęcej (godz. 18.37), gdzie strażacy usunęli gniazdo owadów, które zagrażały ludziom. O godz. 19.21 strażacy udali się na ulicę Stalmacha w Raciborzu, gdzie w piwnicy budynku miał być wyczuwalny gaz. Sprawdzenie pomieszczeń detektorem wielogazowym nie potwierdziło informacji ze zgłoszenia. 21 minut później strażacy odebrali kolejne zgłoszenie. Tym razem zawierało ono prośbę o otwarcie mieszkania przy ul. Zamoyskiego w Raciborzu, którego lokator nie dawał oznak życia. Strażacy przyjechali na miejsce i zapukali do drzwi lokalu. Otworzył im mężczyzna, który nie wymagał pomocy. Strażacy wrócili do bazy.

Do serii pożarów śmietników doszło w godz. 23.48 (5.10.2018 r.) - 00.12 (6.10.2018 r.). Płonęły kontenery przy ulicach Chodkiewicza, Czarnieckiego, Zamoyskiego i Żółkiewskiego. Wartość strat w zdarzeniach oszacowano na kwotę 2 tys. zł.

Niewybuch i ewakuacja

W sobotę 6 października strażacy interweniowali na ul. Górnej w Brzeźnicy, gdzie natrafiono na niewybuch (godz. 13.49). Ewakuowano cztery osoby. Następna interwencja tego dnia to ul. Raciborska w Krowiarkach, gdzie usunięto nadłamany przez wiatr konar (godz. 15.59). O godz. 18.08 strażacy udali się na ulicę Brzeską w Raciborzu, gdzie miało dojść do uwolnienia się tlenku węgla. Strażacy nie potwierdzili obecności trującego związku z powietrzu. Przekazali zarządcy informację o zdarzeniu oraz zalecili kontrolę przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Pożar samochodu

Pierwsza interwencja strażaków 7 października to ulica Bogumińska w Chałupkach, gdzie doszło do pożaru samochodu. Płonął renault laguna. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 3 tys. zł.

O godz. 18.03 strażacy udali się na ulicę Handlową w Raciborzu. Zgłoszenie dotyczyło spuszczenia wody ze stawu oraz duszenia się ryb. Na miejscu strażacy dowiedzieli się, że w stawie hodowlanym prowadzony jest odłów.


W poniedziałek 8 października strażacy interweniowali już na ulicach: Raciborskiej w Chałupkach (zobacz: Citroen w rowie. Pijany kierowca twierdzi, że wypił dopiero po kolizji), Mickiewicza w Raciborzu (wyciek płynów eksploatacyjnych z samochodu, godz. 8.26) oraz Dąbrowskiego w Raciborzu (rozbicie termometru rtęciowego, godz. 8.37).