środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Zatrzymania dilerów narkotykowych

01.10.2018 08:51 | 0 komentarzy | acz

Na wniosek jastrzębskich śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował trzech dilerów narkotykowych.

Zatrzymania dilerów narkotykowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zatrzymanie dilerów jest wynikiem intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej. Podejrzani to mężczyźni w wieku 26, 38 i 53 lat. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 110 gramów amfetaminy, ponad 540 tabletek ekstazy oraz ponad 410 gramów marihuany. Część narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Oprócz tego, kryminalni zabezpieczyli 10 tysięcy złotych, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępczego procederu. Ponadto śledczy znaleźli 16 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 13 tysięcy złotych. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Jastrzębia, za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, był zobowiązany do noszenia specjalnej opaski nadzoru elektronicznego.

Jak ustalili śledczy, dilerzy rozprowadzali narkotyki wśród kilkunastu osób, w tym także z Jastrzębia-Zdroju. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. W piątek na wniosek policjantów i prokuratora, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Jastrzębscy dilerzy w więzieniu mogą spędzić nawet na 10 lat.