środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Pijany szofer zatrzymany na Wodzisławskiej

12.09.2018 07:20 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 18:41

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który wczoraj próbował uciec policjantom. 44-latek jechał Wodzisławską utrudniając w poważny sposób poruszanie się innym zmotoryzowanym. Kiedy został zatrzymany do kontroli wysiadł z pojazdu i wbiegł do sklepu.

Pijany szofer zatrzymany na Wodzisławskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj po 11.00 patrol drogówki na ulicy Wodzisławskiej zauważył pojazd, który utrudniał i tamował ruch. Kierowca volkswagena jechał niezgodnie z przepisami, a do tego raz po raz zatrzymywał się bez przyczyny. Mundurowi postanowili skontrolować go, jednak gdy kierowca zjechał we wskazane miejsce od razu wybiegł z samochodu i nie reagując na inne polecenia stróżów prawa wbiegł do sklepu.

Jak się okazało mężczyzna był pijany i agresywny. Po awanturze, którą wszczął z policjantami trafił do komendy, gdzie został poddany badaniu na alkomacie. Wówczas wyszło na jaw, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

44-latek za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia. Odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe.