Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Patrol

Oszukał wypożyczalnię w Radlinie. Już siedzi

04.09.2018 08:28 | 0 komentarzy | acz

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 39-latka podejrzanego o oszustwa i posługiwanie się dokumentami innego mężczyzny.

Oszukał wypożyczalnię w Radlinie. Już siedzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 22 sierpnia br. mężczyzna, posługując się dokumentami innej osoby, chciał wynająć odkurzacz piorący w jednej z jastrzębskich firm. Wątpliwości pracownika wypożyczalni w Jastrzębiu, co do autentyczności dokumentów, okazały się słuszne. Czujny jastrzębianin zawiadomił o wszystkim mundurowych.

W wyniku podjętych czynności kryminalni z Jastrzębia, 28 sierpnia zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania na terenie Sosnowca. Okazało się, że 39-latek wyłudzał podobny sprzęt w wypożyczalniach w Częstochowie, Mysłowicach, Gliwicach, Radlinie, powiecie kłobuckim. Wyłudzone odkurzacze oszust sprzedawał następnie w lombardach. Część sprzętu została już odzyskana.

Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 39-latka. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.