Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Patrol

23.07.2018 11:02 | 0 komentarzy | żet

Kolizje drogowe, usuwanie gniazd owadów, wyciek paliwa - podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji szesnaście razy, interweniując w miejscowościach Kornice, Krzanowice, Kuźnia Raciborska, Pawłów, Racibórz, Rudnik, Turze, Zabełków.

Użądlona kobieta spadła z ambony [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Potrącenie, pożar w szpitalu i upadek z ambony

W piątek 20 lipca rozpoczął się dla strażaków od udzielenia pomocy rannemu w kolizji drogowej 74-letniemu rowerzyście (Krzanowice ul. Długa, godz. 10.43). Mężczyzna trafił do szpitala. Okazało się, że winę za spowodowanie kolizji ponosi właśnie rowerzysta, który ścinając zakręt zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym peugeotem 59-latkiem. Badanie na alkomacie wykazało u rowerzysty 1,5 promila alkoholu. Policjanci ukarali go mandatem karnym.

O godz. 11.41 trzy zastępy strażaków pognały na ul. Bema w Raciborzu, gdzie w budynku dawnego szpitala doszło do pożaru śmieci. Strażacy szybko ugasili pożar. Przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Kolejna piątkowa interwencja strażaków to rejon ulicy Raciborskiej w Kuźni Raciborskiej, gdzie użądlona przez owady kobieta spadła z ambony. Pomocy udzielili jej strażacy oraz ratownicy pogotowia. 47-latka trafiła do szpitala.

Kolizje i owady

Następnie strażacy udali się na ul. Spółdzielczą w Pawłowie (godz. 19.09), gdzie doszło do kolizji audi a3 i renault. Strażacy uprzątnęli z jezdni elementy rozbitych pojazdów oraz zmyli plamę substancji ropopochodnej.

Kolejne zgłoszenia i akcje dotyczyły usuwania gniazd owadów (Zabełków ul. Długa - godz. 19.19, Pawłów ul. Rudnicka - godz. 20.28, Racibórz ul. Jagodowa - godz. 20.42).

Wyciek paliwa i uwięziony ptak

W sobotę 21 lipca strażacy interweniowali przy ul. Przemysłowej w Kornicach (godz. 1.05), gdzie w wyniku uszkodzenia zbiornika paliwowego w ciężarówce doszło do wycieku paliwa. Jeszcze przed przybycie strażaków pracownicy firmy rozłożyli specjalne rękawy sorpcyjne, dzięki czemu paliwo nie przedostało się do studzienek kanalizacyjnych. Po przyjeździe na miejsce strażacy zebrali olej napędowy, który wyciekł z pojazdu.

O godz. 17.20 strażacy udali się na ulicę Ogrodową w Raciborzu, aby uwolnić uwięzionego między balkonami ptaka. Kolejne wyjazdy tego dnia dotyczyły usuwaniu gniazd owadów (Racibórz ul. Bitwy Olzańskiej - godz. 20.02, Racibórz ul. Skłodowskiej - godz. 20.45, Turze ul. Raciborska - godz. 21.02).

Wąż, kolizje i kobieta z dzieckiem w windzie

W niedzielę 22 lipca strażacy zostali wezwani na ulicę Sylwestra w Rudniku (godz. 11.35). Zgłaszający zauważył na swojej posesji węża. Jeszcze przed przyjazdem strażaków skontaktował się z nimi raz jeszcze, informując że wąż ze zgłoszenia to niegroźny zaskroniec. Po drugim telefonie strażacy zawrócili do bazy.

Ponadto strażacy usuwali w niedzielę skutki dwóch kolizji drogowych, do których doszło na ulicach Armii Krajowej w Raciborzu (godz. 15.38) oraz Jana Pawła II w Raciborzu (godz. 22.15). W pierwszym przypadku zderzyły się osoby kierujące renault i nissanem, w drugim fiatem seicento i skodą octavią.

O godz. 20.25 strażacy udali się na ulicę Katowicką w Raciborzu, gdzie w windzie została uwięziona kobieta z dzieckiem. Jeszcze przed przyjazdem strażaków windę otworzył konserwator.

Nie obyło się również bez usuwania gniazd niebezpiecznych owadów - tym razem interwencje dotyczyły ul. Rudnickiej w Pawłowie (godz. 20.28) oraz Jagodowej w Raciborzu (godz. 20.42).

Czytaj podobne