Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Pożary, czad i fałszywe alarmy [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]

03.04.2018 10:46 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 13 razy, interweniując w miejscowościach Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudy, Siedliska, Szymocice, Turze, Żerdziny.

Pożary, czad i fałszywe alarmy [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożary i fałszywe alarmy

W piątek 30 marca strażacy dogaszali ściółkę po pożarze lasu nieopodal ulicy Gliwickiej w Szymocicah (godz. 10.16). O godz. 14.19 zastępy zawodowców oraz ochotników udały się w rejon ulicy Gliwickiej w Siedliskach, gdzie paliła się trawa na wałach. Strażacy ugasili pożar. Przypuszczalna przyczyna pożaru to podpalenie.

Kolejna piątkowa interwencja to ulica Gliwicka w Nędzy, gdzie strażacy udali się o godz. 17.55. Zgłoszenie dotyczyło niebezpiecznie pochylonych drzew, jednakże zagrożenia nie potwierdzono. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze. Następnie strażacy ugasili jeszcze pożar sadzy w kominie domu jednorodzinnego przy ul. Ogrodowej w Żerdzinach (godz. 20.09).

O godz. 20.14 strażacy otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która podcięła sobie żyły i ma zamiar wyskoczyć z budynku. Do dramatycznych wypadków miało dojść przy ul. Skłodowskiej w Raciborzu. Informacja okazała się kłamstwem. Ostatnia interwencja strażaków tego dnia dotyczyła uruchomienia się czujki tlenku węgla w budynku przy ul. Toruńskiej w Raciborzu (godz. 22.55). Alarm włączył się w mieszkaniu, którego lokatorzy wyjechali na święta. Strażacy sprawdzili detektorem wielogazowym zarówno klatkę schodową jak i sąsiednie mieszkania. Nie stwierdzono obecności czadu.

Pijany kierowca dał popis w Rudach

W sobotę 31 marca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji cztery razy. Najpierw usunęli skutki kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Rybnickiej w Rudach (zobacz również: Pijany kierowca wjechał w słup telefoniczny i ogrodzenie).

Następnie udali się na ulicę Drzymały w Kuźni Raciborskiej (godz. 14.08). Strażacy w asyście policji weszli do mieszkania, którego lokator nie dawał oznak życia. Okazało się, że mężczyzna nie żyje.

O godz. 14.23 strażacy ugasili jeszcze pożar dwóch materacy w budynku dawnego szpitala przy ul. Bema w Raciborzu (godz. 14.23). Ostatnia interwencja tego dnia dotyczyła zadymienia mieszkania przy ul. Bosackiej w Raciborzu (godz. 14.30). Strażacy potwierdzili obecność czadu w powietrzu. Wydali zalecenie zaprzestania użytkowania pieców centralnego ogrzewania do czasu sprawdzenia ich stanu technicznego. Kontroli mają zostać poddane również przewody kominowe.

Spokojna Wielkanoc

1 kwietnia strażacy nie odnotowali zgłoszeń. 2 kwietnia interweniowali przy ul. Mickiewicza w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla. Na miejscu okazało się, że urządzenie sygnalizowało konieczność wymiany baterii, a nie obecność czadu w powietrzu. Tego dnia strażacy usunęli również uszkodzony element nadbudówki do komina przy ul. Parkowej w Raciborzu. Jednostki OSP z gminy Pietrowice Wielkie zabezpieczyły procesję konną.