Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Patrol

Nakradli czekolad za tysiąc złotych

09.02.2018 11:38 | 2 komentarze | acz

Dzięki informacji od świadka, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież czekolad o łącznej wartości blisko tysiąca złotych. 

Nakradli czekolad za tysiąc złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do dyżurnego komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zadzwonił mężczyzna i powiedział, że był świadkiem kradzieży w sklepie. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast udali się na miejsce. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że trzej młodzi mężczyźni ukradli klika skrzynek które znajdowały się na wejściu do sklepu i uciekli do stojącego w pobliżu samochodu. W skrzynkach znajdowały się czekolady o wartości blisko tysiąca złotych. Mundurowi szybko ustalili kto kierował tym pojazdem.

Okazało się, że to 20-letni mieszkaniec Świerklan. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas wykonywania czynności w tej sprawie, śledczy z Boguszowic ustalili tożsamość pozostałych mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani. To dwaj mieszkańcy Marklowic w wieku 23 i 31 lat oraz 22-letni mieszkaniec Świerklan. Stróże prawa odzyskali część skradzionych przedmiotów. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Będą musieli naprawić wyrządzoną szkodę i przez najbliższe miesiące wykonywać nieodpłatnie prace na cele społeczne.