Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Patrol

Pijany policjant z Rybnika rozbił się pod szkołą. Wydmuchał trzy promile [ZDJĘCIA], [FILM]

25.01.2018 09:20 | 9 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 14:10

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.00 na skrzyżowaniu ulic Niedobczyckiej, Hetmańskiej i Górnośląskiej w Rybniku Niedobczycach. Pijany policjant z KMP Rybnik spowodował kolizję.

Pijany policjant z Rybnika rozbił się pod szkołą. Wydmuchał trzy promile [ZDJĘCIA], [FILM]
Samochód, którym jechał pijany policjant Fot. Adrian Czarnota / nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Kierowca samochodu suzuki swift jadąc ulicą Niedobczycką w kierunku ulicy Górnosląskiej, stracił panowanie nad kierownicą i wpadł w poślizg. Rozpędzony samochód uderzył w barierki przed szkołą, w miejscu gdzie w godzinach pracy szkoły przeprowadzani są uczniowie. Samochód zatrzymał się na barierkach, dzieki czemu samochód nie wpadł na chodnik i nie ucierpiał żaden pieszy.

Policję wezwali świadkowie zdarzenia, którzy widzieli zataczającego sie kierowcę, który o własnych siłach opuścił pojazd. - Z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne, nasi strażacy szybko poradzili sobie z wyciekiem - mówi młodszy brygadier Bogusław Łabędzki z PSP w Rybniku.

Patrol, który przyjechał na miejsce wylegitymował kierowcę rozbitego suzuki swift. Okazało sie, że to czynny policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Na miejsce wezwano przełożonych policjanta oraz prokuratora. To pod jego nadzorem wykonywano wszystkie czynności. Męzczyzna wydmychał trzy promile. Dodatkowo pobrano mu krew do badań na zawartość innych środków. 

- Potwierdzamy, że kierujący jest funkcjonariuszem wydziału prewencji rybnickiej komendy. Był w czasie wolnym od służby - mówi starsza sierżant Anna Karkosza z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. - Funkcjonariuszowi zatrzymano prawo jazdy i wszczęto postępowanie dyscyplinarne i administracyjne mające na celu wydalenie go ze służby. Został już zawieszony w czynnościach służbowych. W Policji pracuje od 5 lat - mówi nam policjantka. 

Postepowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Rybniku. - Przekażemy sprawę do Prokuratury Okregowej w Gliwicach, aby zagwarantowac bezstronność postępowania - mówi portalowi nowiny.pl prokurator Rafał Łazarczyk, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Rybniku. 

(acz)

Miejsce wydarzenia: