Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Patrol

W Gołkowicach ciężarówka wjechała w dom [ZDJĘCIA]

10.01.2018 09:19 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 10:18

TEKST AKTUALIZOWANY

10 stycznia kilka minut przed godziną 3.00 w Gołkowicach kierowca ciężarówki staranował budynek mieszkalny. 

W Gołkowicach ciężarówka wjechała w dom [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic 1 Maja z ulicą Celną. Kierujący samochodem iveco stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Ciężarówka wypadła z drogi i zatrzymała się na ścianie budynku mieszkalnego.

Na miejsce skierowano zastepy z JRG Jastrzebie, JRG Wodzisław oraz OSP Gołkowice. Ranny kierowca iveco został zabrany do szpitala. Kierowca twierdzi, że w pojeździe nie zadziałały hamulce. Na miejsce wezwano nadzór budowlany, który ocenił stan budynku.

- Obecnie dokonujemy oględzin budynku, jednak jego uszkodzenia nie będą zagrażały lokatorom i będą mogli nadal w nim mieszkać - mówi nam Piotr  Zamarski, szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim. Nikomu z lokatorów nic się nie stało.

(acz), Fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24h


Komunikat KPP w Wodzisławiu:
Jak ustalili mundurowi, kierujący pojazdem dostawczym marki Iveco, jadąc ulicą 1 Maja w kierunku Godowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na lewe pobocze a następnie uderzył w elewację domu jednorodzinnego. Kierowca pojazdu twierdził, że do zdarzenia doszło w wyniku awarii układu hamulcowego. Na miejsce przybył biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego, który zdecydował o zabezpieczeniu pojazdu na parking strzeżony, gdzie dokona sprawdzenia prawidłowości działania hamulców. Obecny na miejscu był także inspektor budowlany, który po wykonaniu oględzin uszkodzonego domu zezwolił właścicielom na jego dalsze użytkowanie. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy z jastrzębskiej jednostki. 26-letni kierowca został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jak ustalono w rozmowie z lekarzem, mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała, stłuczenia kolana i rany twarzy. Był trzeźwy. Teraz śledczy wspólnie z biegłymi będą analizować dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Miejsce wydarzenia: